Bosnahersek Eğitim Öğretim Sistemi

Univerzitet "Džemal Bijedić"Mostar u
Türkiye Kayıt Ofisi
EuroStar Eğitim Merkezi
                                    

Korsan firmalara Dikkat edin EuroStar Eğitim Merkezi üniversitelerin anlaşması olan başvuru ofisidir. Univerzitet "Džemal Bijedić" u Mostaru http://www.unsa.ba sitesinde görebilir, böylece EuroStar Eğitim Merkezi güvencesiyle yerleşebilirsiniz. Cemal Bihediç Mostar Üniversitesi Türkiye’de sadece EuroStar Eğitim Merkezi’ni secmiştir. Cemal Bihediç Mostar Üniversitesi Türkiyeden gelicek öğrenci kapasitesini kontenjanını EuroStar Eğitim Merkezine  dahilinde arttırmıştır. Bosna-Hersek eğitim ve öğretim altyapısı itibariyle Džemal Bijedić Üniversitesi  çok elverişli  ve kalite güvecesi bologna Müfredatı ile üst düzeyde eğitime dahil oluyorsunuz.

Cemal Bihediç Mostar Üniversitesi Eğitime secilen öğrencilerin başarılı bir profil oluşturması geleceğe güvenle bakmasını sağlanıyor. Cemal Bihediç Mostar Üniversitesi eğitim harçlarının uygun olması ve kampüs hayatı ile bütünleşmiş, yaşam şartları bakımından rahat oluşu ailelerin dikkatini cekmiştir. Müslüman bir bölgede yer alan Mostar Üniversitesi AB kriterlerinin uyguladığı fakültelerde dünyanın her yerinde denkliği elde etme şansı kazandırıyor. Yükseköğrenim kurulu tarafından denklikleri tanınan Bosna-Hersek’teki devlet Üniversitelerine Dünyanın çeşitli ülkelerden eğitime gelen ve Türk öğrencilere Avrupanın ortasında  doğal güzelliklere hakim olan, ayrıca tarihi köprüsüyle Mostar Şehrinde okumanın ayrıcalığını yaşacaksınız. Dzemal Bihediç Üniversitesi bireyler yetiştirmeyi benimsemiş, araştırmacı, yaratıcı, rekabetci, bilim, teknoloji, sanatsal ve sosyal yönü gelişmiş öğrencilere modern multimedya merkezi ile çağdaş ve etik değerleri benimseyen profesyoneller yetiştiriyor.
Cemal Bihediç Mostar  Devlet Üniversitesi 1977 yılında kurulmuştur. Çağdaş ilkelere göre düzenlenen eğitim olanaklarına 8 fakülte olarak  yasal ve genel işleri bilgi deposu ve yayım  deposu, internet  olanaklarına sahiptir.
Bosna-Hersek eğitim ve öğretimin en kaliteli verilen 2. büyük şehir üniversitesidir.  Akademik personel, öğretim görevlileri bakımıdan ve altyapısı itibariyle  çok elverişli kariyer edineceğiniz Çok Uluslu Bosnahersek Üniversitesidir.

Sınav dönemleri Ocak-Şubat, Haziran-Temmuz ve Eylül aylarında yapılır. Öğrenci aynı dersi üç kez almak hakkına sahiptir. Dördüncü ve sonraki her zaman muayene komisyon önce alınır. Her eğitim döneminde kayıt yenilenmesi yapılır.

Cemal Bihediç Mostar  Devlet Üniversitesi kütüphanesi, teknik malzemeler, tasarım aletleri ve makineleri, kalite kontrol merkezi, kariyer merkezi,  telebilgi merkezi, bilgisayarlı sınıflarda eğitim merkezi, felsefe merkezi, uluslararası ilişkiler ofisi bulunmaktadır. 
Üniversite yeni organizasyonların gercekleşmesinde entegrasyon yükseköğrenim biçim ve yönetmenliği Bosnhersek hükümeti tarafından desteklenmektedir.

Bosnahersek Üniversiteleri - Bosna hersek Üniversiteleri - Bosna-hersek Üniversiteleri


 

Bosna Hersek Üniversiteleri Bosna - Hersek Üniversiteleri - Cemal Bihedic Üniversitesi

 

Bosnahersek Eğitim Sistemi

 Avrupa Diploması

Mostar Üniversitesi Eğitim sistemi

Bosnahersekte Din Irk ayrımı yapılmadan başvurularınızı alıyor, Vize problemi olmadan kültürlerin buluşup kaynaştığı orta avrupa ülkesi çok uzak değil....
Bosnahersek pahalı bir ülke değil....
Bosnahersek Avrupa ülkesi olarak eğitimin en kaliteli verilen dünya sıralamarında yukarda olan akrediteli üniversitelerdir.
Özel üniversitelerine 1 yılda harcanan parayla Bosnada 4 yıl okumabiliyor. Bosnahersekte  Devlet Üniversitelerinin tamamının denkliği ve dünyada gecerliği tartışılmıyor. Bunu yazılı olarak garantileyebiliyorsunuz.  Garantileyin gelin başvurunuzu yaptırın...

Üniversitelerin Bolonya sistemi uygulamaları tam destek alıyor.
Lisans tamamlamalar DGS olmadan direk alınıyor.
Yataygeçiş ile dersleriniz sayılıyor.
EuroStar size vesile oluyor.
Bosnahersekte Üniversiteler Sizleri bekliyor.
Sınav sonucu olsun olmasın kaydınızı yaptırın...

 

Bosnahersekte Eğitim
Bosnahersekte 9 yıllık zorunlu eğitim 6 yaşından itibaren başlamaktadır. Bütün Öğretim kurumları entide yada kanton yasalarına uymaktadır. Eğitim bakanlık onay işlemleri ile eğitimime başlıyorsunuz. 9 yıllık zorunlu eğitim sonrası liseden mezun olan öğrenciler Lisans programlarını 2+3 3+2  4+1 şeklinde alıyor.

  1. İlköğretim
  2. Ortaöğretim
  3. Yükseköğretim

 

Eğitim Yapısı

  1. Bosnahersekte İlköğretim yapısı:

Eğitim ve öğrerim veren kurum süresi 9 sene, Yaşgrubu 6-15

  1. Bosnahersekte Ortaöğretim

Eğitimi veren kurumlar:
Lise, Mesleki ve Teknik okulları, Sanat Lisesi ve İmamhatip liseleridir. 
Ortaöğretim 4 yılı kapsamaktadır.
Yaşgrubu 15-19
Eğitim Öğretim Yılı Ekim-Haziran
Yaz tatili:1 Temmuz. 30 Eylül

  1. Bosnahersekte Yükseköğretim kurumları;

Uluslararası gecerli karşılıklı imzalarla resmileşmiş dünyada iş imkanı garantisi bolognaya dayanır. Eş değerlik anlaşması ve eğitim planı bologna müfredatı ve üye ülkeler arasında Bosna-Hersek ülkeside yer alıyor.

www.bolognayok.gov.tr  Adresinden görebilirsiniz Denkliğiniz Tüm Dünya Ülkelerinde gecerli...

Bosnahersek Ülkesinde 9  Devlet Üniversitesi bulunuyor.

Saraybosna Devlet Üniversitesi   www.unsa.ba
Mostar Cemal Bihediç Üniversitesi   www.unmo.ba
Zenica Üniversitesi   www.unze.ba
Travnik Üniversitesi   www.unt .ba
Tuzla Üniversitesi   www.untz.ba
Bihaç Üniversitesi   www.unbi.ba
Banja Luka Üniversitesi   www.unibl.rs.ba
Doğu saraybosnaÜniversitesi   www.unssa.rs.ba
Mostar Üniversitesi (Batı)   www.sve-mo.ba

Bosnahersek Ülkesinde 17 Özel Üniversite bulunuyor.

Uluslararası (İUS)Saraybosna Üniversitesi
Burç Üniversitesi Saraybosna
Uluslararası Travnik Üniversitesi
Banja Luka Koleji
Kappa İletişim Banja Luka Koleji
Prımus Yüksek Kolej
Travnik Aperion Üniversitesi
Prijedor Üniversitesi
Slobomir P Üniversitesi
Prometej Hukuk Koleji
PNB Uluslararası Üniversitesi
Sinergija Üniversitesi
Bilim ve Teknoloji Üniversitesi
Herzegowina Üniversitesi
Amerikan Üniversitesi
Kamu Fakültesi