Mostar Cemal Bihedic Üniversitesi Teknoloji Fakültesi

Mostar Teknoloji Fakültesini tercih etmek isteyen öğrenciler için iki yarıyılık bilimsel mühendislik müfredatı ile mesleki ve teknik eğitim altyapısında önemli ölçüde destek verilmiştir.
Mostar Teknoloji Fakültesi Ar-Ge eğitim altyapıları oluşmuş, firmalarda işyeri eğitimi adı altında planlanan programlar ile desteklenmektedir. Tüm konferanslar, öncelikle yerli ve yabancı akademisyenleri, uluslar arası üniversiteler ile ve çok sayıda öğrenciyi biraraya getiriyor. Bilgi teknolojisi çalışmaları ile kendi insiyatifleriyle Mezun olmadan yapacakları işlerin eğitimini ve sektörünü karar vermelerinde yardımcı olunuyor.
Mostar Teknoloji Fakültesi öğrencileri konferanslara önemli sayıda kontenjan olduğunu vurgulamak önemlidir. Bu konferanslarda sunulan bildirimler, dergiler, ortak bir yıllık Master programı’ Modern iş bilgisayar üzerine mezunlarına veriyor.
Mostar Teknoloji Fakültesinde Tempus uluslararası Akademik iş birliği uygulanıyor. Çoğunlukla İspanya Lieida, üniversitesi ile işbirliği ve Almanya Paderborn Üniversitesi’nde yüksek kaliteli uluslararası akademik iş birliği korumak ve sağlamak için öğretmen ve öğrencilerin başarılı alışverişler ile bir dizi yürütülen çeşitli projeler kapsamında Nihai sonuç olarak böyle değişim yeni bilgi ve deneyimler kazandırmak ve eğitim kalitesini artırmak için çalışmalar yürütüyor.

 

Bologna sürecinin uygulanması ile birçok avantaj getiriyor. Bunlardan biri, tabii ki yurtdışında öğrenimlerine devam etmek için bir fırsat sunuluyor. Birçok öğrenci FIT için bu fırsattan yararlanıyor. Batı Avrupa ülkelerinden birinde eğitimine devam edebiliyor. En sık tercih Avusturya öğrencisi olmak ya da Türkiye’ üniversitelerine yatay geçiş yapmak

Bölümler:

"İşletme Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri" 
3 program veriliyor
(veri yönetimi, veri madenciliği, sosyal ağ analizi

"Yazılım Mühendisliği
4 program veriliyor.
 (Toplama, analiz ve modelleme yazılım gereksinimleri, yazılım geliştirme ilkeleri, gelişmiş web programlama, gelişmiş veritabanı sistemleri)

"Bilgisayar ve İletişim Sistemleri"
2 program veriliyor.
 (Sistem ve Ağ Yönetimi, bilgisayar ağ güvenliği Çağdaş kavramlar)

Bilgi Teknolojileri Fakültesi 3 yıl 180 kredi sürüyor. Birinci aşama çalışmalar Bakalorya tamamlanmasından sonra alınan Profesyonel / bilimsel meslek Bilgi Teknolojisi (Bilgi Teknolojileri Bachelor of Science).
Ders içeriklerinde İngiliz dili - sistem / uygulama yazılım, Ekonomi ve İşletme Esasları, Mühendislik matematiği temelleri, Programlama, Bilgi Teknolojilerine Giriş, Ayrık

Programlama
Algoritmalar ve Veri Yapıları, İşletim sistemlerine giriş, Mimarlık, İngilizce - Temel Bilişim, Programlama, İstatistik ve Olasılık, Bilgisayar Ağları, Veritabanları Giriş, Server işletim sistemleri, Sosyoloji, Teknoloji, Nesneye Dayalı Analiz ve Tasarım, Raporlama, Veritabanı yönetim sistemleri, İngiliz dili – iletişim Teknoloji, Spor ve sağlık, Yönetim ve Bilgi Sistemlerinin Tasarımı, Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Grafikleri, İngilizce Yazılım Mühendisliği, Spor ve sağlık, Bilgi Sistemleri, Web teknolojisi, İnsan-Bilgisayar Etkileşimi, E-iş İlkeleri, Emniyet ve Güvenlik, Proje danışmanlığı dersleri veriliyor.

Uluslar arası üniversiteler ile anlaşmalı Mostar Teknoloji Fakültesini Yurtdışında okumaya devam edebilirsiniz.

 • Alma Salihbašić - Avusturya
 • Muris Softic-Avusturya
 • Edita Rados-Avusturya
 • Yasemin Hadžajlija-Avusturya
 • Adis Saçlın-Avusturya
 • Emil Mesiç-Avusturya
 • Fuad Abazoviç-Avusturya
 • Elemedin Dedović-Avusturya
 • Sanjin Rados-Avusturya
 • Zeki Damir-Avusturya
 • Amra-Dzombic Avusturya
 • Ivona Blazevic - Fransa 

 

Mikrotik Akademi Desteği
İşbirliği: Microsoft destek, Ibm destek, Cisco destek, Uygulamalı eğitim desteği sunuluyor.

Mikrotik eğitimi için iki modern sınıflar açılmıştır. Fakülte ayrıca ek bilgi edinimi sağlayan donanıma sahip mikrosoft teknolojileri ile en iyi şartlarda eğitim etkinliği uygulamalı olarak üniversite kampüsünde katılımcıların işbirliğinde sürdürmektedir. HKN (mikrotik Certified Network Associate) sertifikasyonu için hemen sınav alma seçeneği bulunuyor.

MikroTik Certified  Network Associate-HKN sertifikası hemen eğitiminizi tamamladıktan sonra bir sertifika sınavı ile alabilirsiniz. Eğer eğitim HKN katılarak elde edilen pratik deneyim önemli ölçüde olasılığınızı arttırmak başarıyla sertifika sınavı HKN geçmek yeterlidir.
Mostar Bilgi Teknolojisi Fakültesi Mikrotik Akademisinde Mikrotik kullanıcısının resmi sitede İngilizce dili ile gerçekleştirilir. Geçtikten sonra sınav sertifika HKN alırsınız. 

 

Mostar Cemal Bihedic Üniversitesi-Bosna-Hersek Üniversiteleri Başvuru Ofisi EuroStar

Mostar Üniversitesi DGS olmadan ön lisansınızın kredilerinizi tamamlama yaparak Mühendisliğe geçebilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan Mostar’da eğitim almak ve üniversiteli olmak isteyenler EuroStar Eğitim Merkezi ile sizin başvurularınızı alıyor