Mostar Üniversitesi Hukuk Eğitimi

Hukuk Fakültesi Hakkında
Mostar Cemal Bihedic Üniversitesi kamu yükseköğretim kurumlarının hukuk fakültesi öğretim ve bilimsel etkinliklerine 1971 yılında bağımsız kurulmuştur. Blagoja Parovica’da bulunan 1996 yılına kadar fakülte kuzey kamp tesislerinde mesleki teknik eğitimleri vermiştir. 
Genel yönü ile Yüksek düzeyde lisans çalışmaları 4 yıllık (240 AKTS) Hukuk eğitimi Avrupa hukuku ve Avrupa entegrasyonu ile lisansınızı kontenjan dahilinde alırsınız. Avukat oluyorsunuz.

Hukuk siteminde Bachelor Çalışma olanağında Lisans Eğitimi, Ceza-yasal, İdari-yasal, Sivil- Kamu yönetimi ve örgütsel işler, İş-Yasal idare, Ekonomi- Hukuk İşleri dersleri alarak 2 yıllık Avukatlık Mesleği için alt yapı oluşturuyorsunuz. Her yıl Hukuk ve ekonomi alanlarında dergiler yayınlanmaktadır.

Bölümler:

  • Hukuk
  • Kamu yönetimi (180 AKTS)
  • Gazetecilik
  • Siyaset Bilimi
  • Diplomatik Konsolosluk
  • Uluslar arası Ekonomi

Mostar Cemal Bihedic Üniversitesinde Müfredat Bologna Deklarasyonu ilkelerine dizayn edilmiştir. Avrupa ülkelerinin pozitif hukuk müfredatı içeriği ve Avrupa Birliği Hakları ve hukuku yeni biçimleri ile işleniyor. Zorunlu pratikte adli ve idari makamlar, şirketler ve finans kurumlarında staj olanakları ile yasal kliniklerin çalışmalarına katılma, Pratik beceri geliştirmek işgüçü piyasasının gereksinimlerine kalite güvence programı Yükseköğrenim niteliklerine uyumlu bir süreci işliyor. Avrupa entegrasyonu çalışmaların uluslar arası geçiş genişletmek adına uluslar arası bir programdır. Adayın secimi, genel, bireysel ve belirli kriterleri uygun öğrenciler EuroStar Eğitim Merkezi başvuruları değerlendirerek alır.

Mostar Cemal Bihedic Üniversitesinde modern donanımlı eğitim tesislerinde oryantasyon, konferanslar, yarışmalar, ELSA Mostar (avukatların dünyanın en büyük organizasyonu yerel grup) öğrenci işbirliği ve öğretim görevlileri ile başarılı akteviteler, medya desteği seçkin profesörler ve söyleşilerle kazanacağınız tecrübeler olacaktır.  

İstihdam Olanakları
Devlet, yerel ve kamu yönetimi
Adli makamlar, savunuculuk, Yargı idaresi
Avukat, Noter
Hakimlik
Ticari şirketler
Finansal kurumlar
Diplomatik ve diğer kurumlar
Konsolosluk
Kamu ve STK, özel kurumlar danışmanlık

 

Mostar "Dzemal Bijedić" Üniversitesi                EuroStar Bosna Eğitim Merkezi

DGS olmadan lisansınızı kredilerinizi alarak tamamlama yaparak teknikerlikten mühendisliğe geçebilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan Mostar’da eğitim almak ve üniversiteli olmak isteyenler EuroStar Eğitim Merkezi ile sizin başvurularınızı alıyor.