Bosna-Hersek’te Dil Eğitimi

Akademik Eğitime Başlarken

Mostar Üniversitesine Kontenjan dahilinde öğrenci alımlarında Saraybosna hazırlık enstitü dil merkezinde 15-20 kişilik sınıflarda Türkçe bilen Boşnak Dil Bilimci Akademisyen hocalardan teknik dil eğitimi veriliyor.

Sevgili öğrenciler Akademik yıl için kayıtlarda geç kalmayınız. Ancak hazırlık eğitimi gruplar halinde olduğundan dolayı geç kayıtlarda geriye dönük ders çalışmaları bulunmamaktadır. Hazırlık eğitiminde geriye dönük ders verilmez. Gerçekleşmeyen ödemelerin tamamı dil programında kayıt iptaline gidilmektedir. Boşnak dilini öğrenen öğrencilerimiz rahat öğrendiklerini size anlatacaklardır. Bilemediklerini Türkçe olarak sorup öğrenebilmekte, farklı anlamlara gelmemesi için teyit almaktadırlar.  Hazırlık aldıklarına dair dil diplomalarını alanlara üniversiteye kayıt yaptırabilir belgesini de EuroStar’dan temin edebilirler.
Sretno! İyi şanslar! 

Bosna-Hersek’te istediğiniz Akademik eğitim ile kariyerinize odaklanacak hedeflerinize ulaşabileceksiniz, hayallerinizde olan mesleğin seçmenizde her zaman yanınızda olan EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi size yurtdışı üniversite eğitim olanaklarını sunuyor. Ülkenin sosyal yaşamından, eğitim sisteminden, ekonomik olarak size uygun bir üniversite ve programa alınmanızda faydalı olacaktır.

Balkanların en şirin başkenti Saraybosna ve diğer şehirlerde olan üniversiteleri size tanıtıp Türkiye’nin kardeş ülkesi Bosna’da eğitim almanız, Bosna- Hersek üniversite ücretleri, Bosna-Hersek’te hayat masrafları ülkemize ve diğer avrupa ülkelerine kıyasladığımızda çok daha uygundur. Ekonomik hayat ve kültürel mirası paylaştığımız Bosna-Hersek’e şehir değiştirmiş gibi olacaksınız.

Eğitim dillerinin kolaylığı size zorluk yaşatmayacaktır. Slav dillerinin konuşulduğu ülkeler ve Hint-Avrupa dilleri arasında birçok farklılıklar gözlenir. Slav dillerinin günümüzdeki ağız, lehçe ve şiveleri kendi gruplarında birbirine uyumluluk ve birbirlerine anlaşılırlık olarak yakın durumdadır. Temelde farklar sözlerin telaffuzundadır. Dolayısıyla imlasında bazı çekim unsurlarında ve söz dağarcığındadır. Ayrıca slav dilleri arasında yabancı dillerin etkisi hususunda değişik durumlar söz konusudur. Ortak kullandığımız yüzlerde kelime bulunmaktadır. Dolayısıyla fazla zorluk çekmeden hazırlanan müfredatımızda hazırlık eğitimi alacaksınız. Öğrenemeyen öğrencimiz bulunmuyor, derslere düzenli girildiğinde eksiksiz ve aktif olarak kullanıyor olarak hazırlık eğitiminizi tamamlıyacaksınız.

Slav dilleri kendi alanlarında gruplara ayrılırlar. Gruplar Aşağıdaki gibidir.

Güney batı Dilleri; Boşnakça, Sırpça, Hırvatça, Tesçe, Slovence
Güney doğu Slav Dilleri; Bulgarça, Makedonca
Batı Slav Dilleri; Çekçe, Lehçe, Slovakça
Doğu Slav Dilleri; Rusça, Ukraynaca, Belarusça

Bosna-Hersek Üniversiteleri AB eğitim sistemine uyumludur. Bosna-Hersek Üniversite eğitimi ile ilgili Mutlaka EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezine danışınız. Bosna eğitim danışmanımız Türkiyede sizi değerlendirerek Üniversitelere uygunluğunuzu belirleyerek başvurunuzu alacaktır.

Bosna-Hersek Üniversite danışmanımız sizin hayatınızı değiştirecek fırsatta size çok şey katacaktır. Üniversite eğitiminin yanı sıra kazanacaklarınız, avantajlarınızı düşündürmeye yönelik sizi daha iyi ve detaylı bilgilendirecek. Lütfen randevu almayı ihmal etmeyin. Türkiye’nin her yerinden kayıt başvurusunu sadece EuroStar’a yapıyorsunuz. Bir telefon kadar Yakın olan EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi’ne Türkiye’nin her yerinden ulaşabilirsiniz.