Mostar "Dzemal Bijedić" Üniversitesi İnşaat Mühendisliği


Mostar "Dzemal Bijedić" lisans ve lisansüstü mühendislik eğitimi uzun bir geleneğe sahiptir.
İnşaat Mühendisliği Üniversitesi "Jamal Bijedic" Fakültesi 1978 yılında kurulmuştur. Sanayi ile daha yakın ilişkileri ve çalışmaları ile işbirliği sağlar ve mühendisleri kariyer gelişimi merkezi ile kolaylaştırılmıştır. Fakülte ve yüksek lisans inşaat mühendisi unvanı mezun öğrencilerimiz, inşaat sektörünün gelişimine büyük bir katkı ile birçok başarısıyla Bosnahersekte ve Dünyanın çeşitli ülkelerinde Türkiye’de ve Avrupa'da çalışmaktadır. Fakültede 26 profesör ve 18 doçent çalışmaktadır.

 

İnşaat Mühendisliği olmak üzere iki bölümden, eğitim olanağı sağlıyor.

İnşaat Mühendisliği

Tasarım ve Test Bölümü

  • Malzeme ve Yapılar
  • İnşaat Mühendisliği

Önemli etkinliklerle Enstitü olarak personel mühendislik ve jeolojik faaliyet olarak kalite kontrol, yollar, enjeksiyon, kimyasal kontrol, beton boru, kil ürünleri, kireç ve çimento denemeleri, basınç ve beton bileşenleri, jeoteknik araştırmaları özellikle diğer nesnelerle kontroller sağlanmaktadır. İnşaat mühendisliği ve Bina İnşaatı bölümü ham maddelerin kullanılması ile etki üzerinde projeler ile karakterize edilerek bilim alanında finanse edilen sosyal hedefler ve performans hedefleri üzerine destek verilmektedir.

Nehir Mühendisliği: Çalışma uzunluğu her iki 9 dönem (4.5 Yıl) ve normal sınıflar şeklinde düzenleniyor. 5 yarıyıl (2 yıl) bu mevcut sınıfları ve inşaat, birinci derece çalışmalara ek olarak, düzenli veya düzensiz sınıflar şeklinde organize edilmiştir.
Çalışmanın tamamlanmasının ardından öğrenci inşaat mühendisi unvanını alır. Ayrıca eğitim düzeyi bir diğerine geçiş sağlar. Esneklik bu çalışmaların teknolojinin hızlı gelişimi yansıtmak ve sanayinin ihtiyaçlarına adapte olduğu ders planları sağlıyor. Bu örnek olarak, eğitim ve yapımında kullanılmak üzere, modern bilgisayar uygulamalarının kullanımı elde ederek tecrübeler kazanmaktadır.
Bu çalışmaların kalitesi uluslararası ve ulusal düzeyde kabul edilmiştir. AB ülkelerinde bu müfredatların uyumluluk batı üniversitelerinden alışverişini sağlıyor.

Enstitü
1995 yılında Zalik de laboratuar enstitüsü Profesyonel eğitim alanında kurulmuştur. Jeolojik faaliyetlerin çalışmaları ve ekipmanlar Avrupa Birliği tarafından finanse edilmektedir. Eğitim geliştirmede Malzeme ve yapıların tasarımı test enstitüsü çalışanları ve öğrencileri ortak paylaşım ile üniversiteler arası işbirliği uygulanıyor.

Anlaşma sağlanan ortak iş birliği sağlanan üniversiteleri

Bihaç Üniversitesi
Saraybosna Üniversitesi Geoeknik Mühendisliği Enstitüsü
Ulaşım Etütleri Saraybosna Üniversitesi
Saraybosnada Jeoloji Enstitüsü
Zenica Üniversitesi"Kemal"
Konjic Laboratuvarı "İgman"
Saraybosnada Malzeme ve Yapılar Enstitüsü
Nuremberg Enstitüsü LGA

Bölümler:
Yapı ve Mühendisliği
İnşaat Mühendisliği
Nehir Mühendisliği
Tasarım Mühendisliği

.
DGS olmadan lisansınızı kredilerinizi alarak tamamlama yaparak teknikerlikten mühendisliğe geçebilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan Mostar’da eğitim almak ve üniversiteli olmak isteyenler EuroStar Eğitim Merkezi ile sizin başvurularınızı alıyor

Mostar "Dzemal Bijedić" Üniversitesi                EuroStar Bosna Eğitim Merkezi